Vlad Gogelescu

Profesor de geografie și educație civică, designer instrucțional

Mi-am început cariera în educație ca profesor de English Literacy iar apoi am coordonat programul într-un colegiu în Nottinghamshire UK. Apoi, în același loc am predat A Level Drept și am fondat catedra de Științe Politice. A venit un an în Lagos, Nigeria, unde am predat Geografie, urmat apoi de patru ani în Mombasa, Kenya, unde am predat MYP Științe Sociale și am fondat catedra Relații Internaționale pentru Diploma International Bacalaureate. În același timp am fost Leadership și Creativity, Activity Service Coordinator. Ultimii trei ani i-am petrecut la International School of Amsterdam ca profesor de MYP Știinte Sociale, Relații Internaționale și CAS Coordinator. În timpul liber îmi place să fac mountainkiking, să călătoresc pe munte și să vizitez și să înțeleg culturi din țări diferite, peste 80, deocamdată.