Ne bucurăm dacă reușim să mobilizăm și mai multă lume în demersul nostru privind educația.
Suntem deschiși la dialog cu oricine și-l dorește.
Credem cu tărie că astfel putem genera schimbările pe care ni le dorim pentru generațiile viitoare și sperăm ca, având ajutorul și aportul vostru, să ne oferim energia de a merge mai departe de atât. Poți alege să susții Școala Babel în numeroase moduri și astfel să contribui la dezvoltarea sustenabilă a inițiativei părinților timișoreni.

Donații în bani (persoană fizică)

Poți face un virament în contul Asociației Părinți în Dialog, CIF: RO 35974185, Cont: RO74BTRLRONCRT0532752201, deschis la Banca Transilvania.
E important ca la secțiunea „Detalii” să menționezi: Donație (doar atât, aceasta este procedură transmisă de la contabilitate).

Sponsorizare din partea unei firme (persoană juridică)

Dacă dorești să ne sprijini prin sponsorizare vom încheia un contract de sponsorizare, după care se poate face viramentul. Te rugăm să ne scrii la contact@scoalababel.ro pentru detalii.

Redirecționarea unei sume reprezentând 3,5% din impozitul anual

Puteți redirecționa 3,5% din impozit în două moduri:

A. Poți depune individual declarația (fizic la ANAF sau în spațiul privat virtual, dacă ai semnătură electronică).
E nevoie să completezi datele în formularul acesta, să-l semnezi și să-l depui. Termenul limită pentru depunere este 25 mai 2023.

B. Putem depune noi formularul în numele tău.
În acest caz, e nevoie să completezi formularul acesta cu datele tale, să îl printezi, semnezi, scanezi și să-l trimiți pe adresa contact@scoalababel.ro până cel târziu în 22 mai 2023. Mai departe, ne ocupăm noi de depunere.

Donații în resurse educaționale și materiale

În acest moment ne sunt benefice următoarele:

• laptopuri funcționale
  • cărți în limba română, pentru copii
  • boardgames, pentru copiii
  • paleți, materiale și unelte pentru meșterit – atelierul MakerSpace

Pentru detalii ne poți contacta la adresa: anna.matei@scoalababel.ro

Cum mai poți susține Babel Școală + Liceu?

• Oferind expertiza ta ca formator în educația adulților (sesiuni de formare pentru profesori/părinți)
    poți lua legătura cu noi la adresa: luminita.nica@scoalababel.ro
  • Oferind experiența ta în domeniul care te pasionează (ateliere pentru copii)
    poți lua legătura cu noi la adresa: luminita.nica@scoalababel.ro