Makerspace@scoalababel

prezintă

MAKERS SQUAD

Prima școală de vară de științe și tehnologie pentru copiii cu idei din Timișoara

Îți plac experimentele, proiectele personale, robotica? Ai între 9 și 12 ani?

Vino alături de Alin, Octavia si Jay, mentorii Știintescu, să dai viață proiectelor tale în Makerspace@scoalababel!

Acces gratuit prin Fondul Științescu, program de finanțare pentru proiecte educaționale al FFCR (Federația Fundațiilor Comunitare din Romania), în parteneriat cu Romanian – American Foundation.

9-20 iulie
Școala Babel

Timișoara, Str.1 Decembrie 1918, nr.93

Parola de intrare in Makerspace

Realizează un poster/video/text în care să răspunzi la întrebările:

Ce ți-ar plăcea să inventezi pentru a face viața mai frumoasă? Ce ai avea nevoie pentru a putea face asta?

Trimite-ne răspunsul până în 25 iunie pe adresa de email contact@scoalababel.ro și vei primi parola de intrare.

Locurile în Makers Squad sunt limitate (20)! Înscrierea la atelier este condiționată de participarea la ambele săptămâni de activități.