Vara profesorilor ALTFEL

Vara profesorilor ALTFEL

Școala Babel a creat în această vară spațiul de conectare și creștere pentru educatorii, profesorii și învățătorii pasionați de educație din Timișoara și nu numai, printr-o serie de întâlniri și ateliere nonformale săptămânale.
Aceste întâlniri au umplut spațiul școlii de entuziasm și au contribuit la crearea unei comunități de cadre didactice care să învețe împreună, susținându-se și inspirându-se reciproc în activitatea lor din domeniul educației.

Iată cât de frumoasă a fost Vara profesorilor ALTFEL! Le mulțumim tuturor celor care au participat la realizarea acestui proiect, ca parteneri, participanți sau susținători.

La facilitarea acestor ateliere au contribuit:
– Monica Diaconu (Învățare Experiențială);
– Manuela Murariu și Mihaela Elena Damian (Comunicare Nonviolentă);
– Daniela Silindean și Mihaela Cardu (Kit de teatru);
– Andrada Sorca (Predare integrată);
– Ina Bulzan și Simona Elena Romaș (Storytelling): ,
– Sorina Groza (Stimularea creativității).

De asemenea, ne-au fost parteneri în acest proiect: Initiativa in Educatie, Asociația Învățătorilor Bănățeni, Babel Education, Cabinet de Psihologie, Logopedie si Psihoterapie – Laura Berghea Caia, Giraffe Kids Club și Gradinita Pygmalion.
Vă mulțumim și vă așteptăm cu drag și la evenimentele următoare!